"רפואת התדרים - הפיזיקה והמדע ברשות הרפואה המשלימה"

• האם הנשמה היא מושג פילוסופי או אנרגיה פיזיקאלית?

• האם לארגונים יש נשמה?

• מה אמר איינשטיין על קריאת מחשבות ו"צירוף מקרים"?

• איך סיפור הבריאה מתחבר לפרס נובל בפיזיקה?

סקירה מרתקת של חוקי הפיזיקה והקשר ביניהם לפעילות האנושית כפרט וכמערכת חברתית. על הקשר גוף-נפש-נשמה בהיבטים פיזיקאליים ומדעיים; חידושים והמצאות בשיטות האבחון והטיפול ברפואה המשלימה; היכרות עם רפואת התדרים - רפואת העתיד האינטגרטיבית, המאחדת בין גנטיקה ותנאי סביבה, בין דיקור סיני לפרחי באך ובין טיפול במוסיקה ובצבעים לחשיבה חיובית.

 

"מדוע לזברה אין סרטן"?

• האם הגנטיקה או אורח החיים הם הגורמים למחלות סרטן בעידן המודרני?

• למה המתח כל כך קטלני?

• האם יכול להיות שאנשים מאושרים הם גם בריאים יותר?

היכרות עם תחום חדשני ברפואה ובמדע הנקרא פסיכו-נוירו-אימונולוגיה, המוכיח את הקשר בין המוח, המערכת ההורמונאלית והמערכת החיסונית. קשר זה מסביר כיצד אורח חיים עם לחץ מתמשך, מחשבות שליליות והיעדר תמיכה גורמים לפגיעה במערכת החיסונית, לירידה בתפקוד איברי הגוף ולמחלות כרוניות. המשתתפים ילמדו על השימוש בשפה חיובית ומודעת כמפתח להכוונת המחשבות ולעיצוב מציאות חיובית ובריאה.

 

"כוח למוח" - איך שומרים על מוח חד, גמיש וצלול

• מה גורם להפרעות בחשיבה, בקשב ובריכוז?

• מהי סוכרת של המוח?

• האם הפרעות קשב ואלצהיימר ניתנים לריפוי בעזרת תזונה?

מסע אל עבר נפלאות המוח - המחשב המופלא שבגופנו. כיצד הוא פועל באופן תקין ומהם הגורמים המשבשים את תפקודו. בהרצאה יובאו ממצאי מחקרים המעידים על הקשר בין תזונה לבין דיכאון, אלצהיימר ומחלות נפש. המשתתפים יצטיידו במידע וכלים חשובים לשמירה על בריאות המוח והגוף בכלל: תזונה נכונה התורמת לבריאות המוח; פעילות גופנית, נשימה נכונה ומנוחה כאמצעים למניעת מחלות אוטואימוניות; סודם של רבי הסוכרים בשמירה על תפקוד המוח ועוד.

 

"כשהגוף מדבר את הנפש" - מדוע וכיצד נוצרות מחלות פסיכוסומטיות

• מה תפקידו של הכאב במחלה?

• האם הכאב חיוני לתהליך ההחלמה?

• כיצד טיפול  במוזיקה, בתנועה ובנשימה יכול לחולל ריפוי?

תופעות פסיכוסומטיות או כאבים פסיכוסומטיים הם כאבים אמיתיים, אך ללא בסיס אורגני, שנובעים מכאב נפשי למשל: כאב לב. הכאבים הפסיכוסומטיים עוקפים את המודע ואת הצורך בשימוש במילים ומהווים פתרון לניסיונות היחלצות ממצוקה ולניסיון לחזור לשווי משקל. בשונה מהרפואה הקונבנציונלית בה קיים פיצול בין הגוף והנפש - בפילוסופיה של הרפואה המשלימה, תפקידו של הכאב "להעיר" את האדם לבחון את המקור לסבלו הפיזי, במטרה להחזירו לאיזון ולהרמוניה בתוכו ועם סביבתו.

בהרצאה הזו תוצג נקודת מבט שונה, הקושרת בין כאב פיזי למצוקה נפשית. ויודגמו דרכים ליצירת החיבור בין גוף לנפש באמצעים שונים כגון: מוזיקה, תנועה, אומנות, נשימות וטכניקות טיפול אנרגטיות. להבנה מעמיקה יותר של הקשר בין הגוף לנפש תוכלו ללמוד בקורס שפת גוף.

 

אומנות השמחה

השימוש בהומור ובצחוק ליצירת תקשורת וקשר טובים יותר בבית ובעבודה.

 

מפיזיקת הקוונטים אל הפיזיקה המשפחתית

כיצד עקרונות הפיזיקה ותהליכי הטבע באים לידי ביטוי במערכות החברתיות והארגוניות שלנו.

 

מלחמה או שלום

סדנה חווייתית הכוללת היכרות עם טכניקות ותרגילים מאומנות הלחימה הקוריאנית טאיקוון-דו. באמצעות התרגילים לומדים המשתתפים ליצור משחקים ופעילות מהנה התומכת בקשר הורים-ילדים ומסייעת במיוחד לקשר עם ילדים עם צרכים מיוחדים ועם נוער בסיכון.

ללמוד, לטפל, להצליח!

לפגישת ייעוץ חינם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Invalid Input

Invalid Input

Captcha
Captcha
Invalid Input

Captcha

לתיאום פגישת ייעוץ חינם התקשרו עכשיו 072-338-5089

פרטי התקשרות

כתובת: יגאל אלון 123, ת"א (סניף ת"א)

טלפון: 072-338-5089

דוא"ל: info@tiltancollege.co.il  

מפה